In de afgelopen periode is de regionale mobiliteitsvisie MRE 2040 opgesteld, met medewerking van de ambtelijke organisaties van de 21 gemeenten in de MRE. Op 7 februari 2024 heeft het poho mobiliteit heeft het concept van de visie vrijgegeven voor consultatie binnen de gemeenten.
U kunt de regionale mobiliteitsvisie MRE 2040 hier inzien.
Binnen iedere gemeente wordt het gesprek over de regionale mobiliteitsvisie naar eigen voorkeur gevoerd. Het is lokaal aan het college van B&W of en hoe zij de raad hierbij betrekt. Waar mogelijk en relevant verwerken we de reacties in de visie, met toelichting in een ‘reactienota’.
De aangepaste visie is, na verwerking van de opbrengst van de consultatieronde, gereed op 25 april 2024. Aan de gemeenteraden wordt gevraagd de visie vast te stellen voor 5 juli.
De regionale visie wordt uitgewerkt in een meerjarig multimodaal mobiliteitspakket. In dit pakket worden meerjarige programma’s, projecten en maatregelen opgenomen die voor de regio van belang zijn. Het maatregelenpakket wordt voor akkoord voorgelegd aan de colleges van de 21 gemeenten van de MRE. Het pakket wordt frequent geactualiseerd.

Tijdens deze leergang gaan de deelnemers met collega’s uit verschillende afdelingen en disciplines van de gemeente het klimaatadaptatie vraagstuk bekijken. Onder begeleiding van docenten Floris Boogaard of Cees-Anton van den Dool, beiden expert op het gebied van klimaatadaptatie, komen de deelnemers gezamenlijk tot een multifunctionele, groenblauwe aanpak voor klimaatadaptatie voor hun gemeente.