Menu

Filter op
content
PONT Klimaat

0

ACM certificeert de NAM als gasopslagsysteembeheerder van UGS Norg

ACM certificeert de NAM als gasopslagsysteembeheerder van UGS Norg

Autoriteit Consument & Markt 23 January 2024

Nieuws-persbericht

Nieuws-persbericht

Op grond van artikel 3bis in de Gasverordening dienen opslagsysteembeheerders van ondergrondse
gasopslagen te worden gecertificeerd. Om zo te voorkomen dat de energievoorzieningszekerheid of andere essentiële veiligheidsbelangen in de Europese Unie of een lidstaat in gevaar worden gebracht door beïnvloeding van de gasopslagsysteembeheerder op de ondergrondse gasopslag. De certificeringstaak wordt uitgevoerd door de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

De ACM heeft getoetst of de eigendom, de zeggenschap, de levering of andere commerciële relaties van de NAM als gasopslagsysteembeheerder van UGS Norg een gevaar voor de gasleveringszekerheid op een regionaal, nationaal of Europees niveau kunnen vormen.

De ACM concludeert dat er geen gevaar is gebleken voor de gasleveringszekerheid.

De Europese Commissie (EC) heeft een advies gegeven over het ontwerpcertificeringsbesluit. Het advies volgt de lijn van de ACM in het ontwerpcertificeringsbesluit. De EC meent dat er geen sprake is van een risico voor de gasleveringszekerheid als gevolg van de eigendom van de NAM, haar verplichtingen tegenover derde landen of andere specifieke feiten en omstandigheden.

Documenten

ACM certificeert de NAM als gasopslagsysteembeheerder van UGS Norg

Artikel delen

Reacties

Laat een reactie achter